• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13217

Коментарi

 • Emiliexqa

  2017-02-25 11:49:11

  "Why didn't you look where you were going?" asked the going out one way, or eat the cabbages in Nimmie Amee's RELATED SEARCHES: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544421 - pharmacies that sell Stromectol NO PRESCRIPTION c.o.d.; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543701 - cheapest price Albenza online consulation with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543429 - pharmacies that sell Provera for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543233 - buy online Glucotrol Xl NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www...

 • Enochopd

  2017-02-25 11:48:55

  Madonnapxf - It is only you who should decide how long and thick your penis should be! In contemporary world depression occurs more & more often among women between 30 & 40. I have never tried any medication that could eliminate all possible symptoms of chronic pain! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554687 - lowest price of Actos cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/552593 - indian generic Exelon online visa no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/553119 - online pharmacy Breast Success WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://www...

 • Jennifersjf

  2017-02-25 11:21:39

  Merlinbij - Shop reasonably with Indian Pharmacy! Don’t pay big money for useless hyped-up drugs! When you take your antibiotics incorrectly, you increase your chance of getting an illness. Depression will definitely step aside if you use the newest weapon to fight! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/552697 - buy discount Dapsone no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/552685 - cheap online pharmacy Trandate pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www...

 • Earlie33b

  2017-02-25 11:17:08

  He turned and led the way up a path, and as they followed slowly, Blue Country." POPULAR SEARCHES: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/541953 - buy cheap Hydrea without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544825 - where to buy Procardia no prior script overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/545583 - wholesale cheapest Catapres no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543665 - how can i buy Levaquin overnight without a prescription; http://www...

 • Shacve

  2017-02-25 10:52:35

  Lethajvh - About 50 percent of all women experience at least one urinary tract infection in her lifetime. There are millions of allergy medications available, both over-the-counter and prescription. One of the best ways to tackle a potential cholesterol problem is to be informed of the illness facts. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554721 - ordering at lowest price Ampicillin no script needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/554697 - purchase cheapest Valparin free worldwide shipping; http://www...

 • Jadebzz

  2017-02-25 10:49:03

  Carolezdq - online pharmacy overnight NO PRESCRIPTION required http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/542705 - online Retin-A WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543063 - fast shipping Celebrex at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/545473 - order Tegopen c.o.d. saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544979 - cheap prices Decadron NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature...

 • Estrellaqpw

  2017-02-25 09:33:25

  Tammyzja - Our superior antibiotics will help you avoid any possible complications after a surgery! Unhealthy lifestyle habits can also contribute to erectile dysfunction. You deserve attention! A stunning opportunity to buy the brand new antibiotic at a discount of 20%! Hurry up! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/545023 - cheap price Diamox from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/546929 - cheap price of Aciclovir without script pharmacy; http://www...

 • Reygsd

  2017-02-25 09:05:29

  Anjabow - Our world full of fast food makes cholesterol-lowering medications a must! No Prior Prescription is Needed to shop for medications at Indian Pharmacy! Hurry up! One of the best ways to lose body fat is through regular aerobic exercise, such as walking. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/547373 - order cheap Prevacid delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/543679 - order cheap online Proscar next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/545345 - wholesale cheapest Prograf how to use,side effects,information; http://www...

 • Dennisdes

  2017-02-25 08:43:16

  [url=https://www.sbobet7x.com/ทางเข้า-sbobet][u][b]sbobetg8[/b][/u][/url] บริการดีมากครับ พนักงานพูดสุภาพมากๆ ประทับใจมากครับ ไม่เคยคิดจะเปลี่ยนเว็ปเลย มีปัญหาโทรได้ตลอด 24 ชั่วโมง ใช้บริการกับ sbobetsc มาได้สักพัก ไม่มีปัญหาอะไร โปรโมชั่นก็ได้จริง ขอบคุณมากครับ บริการดีครับ ทำรายการอะไรต่าง ๆ ก็รวดเร็ว ขอให้บริการดี ๆ แบบนี้ตลอดไปนะครับ [url=https://www.sbobet7x.com/ทีเด็ด-sbobet/][u][b] เรตบอลเมืองนอก[/b][/u][/url] ประทับใจการฝากถอน บริการได้เร็วดี แม้จะเป็นช่วงเย็นๆ เห็นบอกว่าคนทำรายการเยอะก็ยังรอไม่เกิน...

 • Ellaosm

  2017-02-25 08:13:19

  Darrylxql - Try persuading your seasonal depression that your career is extremely important for you! I got so frightened when my boyfriend had an asthma attack! I nearly fainted myself! I have severe, excruciating pain in my chest and back. The pain is unbearable when I have it. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/544605 - low price Sinequan non prescription needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/547069 - purchase cheap online Voveran c.o.d. without prescription; http://www...