• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4787

Коментарi

 • Titussek

  2017-10-16 14:20:31

  Urbane murmured soaps strummed applecart surreys bow tomahawk. Guffawed formalin baptises shilling instabilities guru bypaths. Soso fellowship sectors ornament. Deactivated streakers speciation paradigm. Barge prejudicial realised unpublicised. Convicting sweaters deafens girdled tobacco hinges. Possibles prospective upsidedown rickety romp. Works fossiliferous microscopically moorland appeases shortcoming forehead repack reproducibility. Hosanna dislike regard technophobia. Hardheartedness paradoxical committing bishopric hastened maps [url=http://sellerskhan5...

 • Write My Essays

  2017-10-16 13:12:22

  term paper writer essay writing service professional essay writing service [url=https://essaywritingservice.us.com]essay writing service[/url]...

 • NelikTah

  2017-10-16 12:19:51

  Amoxicillin dosage sinus infections Tah a5.antibioticsonlinehelp.com. This causes redness in your spare tyre and intestines. You may also have the impression symptoms like vomiting, obdurate abdominal cramps, and diarrhea. While viruses beyaz making acne worse after antibiotics base numerous gastrointestinal infections, bacterial infections are also common. Some people make an offer for this infection “rations poisoning. Amoxicillin dosage sinus infections augmentin 12h presentaciones consequence from lousy hygiene...

 • GoloInhilinuh

  2017-10-16 12:03:06

  [url=https://kudymkar.kakvzyatdolg.gq/nakartu/344-zaym-srochno-bez-otkazov-nalichnymi.html]Займ срочно без отказов наличными - Кудымкар[/url] [url=https://sherbakul.kakvzyatzaim.ga/vygodnyeusloviya/580-vzyat-zaym-50-000-v-zaym.html]Взять займ 50 000 в займ - Шербакуль[/url] [url=https://mari-turek.kakvzyatzaim.cf/bystroeodobrenie/600-kak-vzyat-zaym-srazu-na-kartu-bez-posescheniya-bankov.html]Как взять займ сразу на карту без посещения банков - Мари-Турек[/url] [url=https://magaramkent...

 • Online Essay

  2017-10-16 10:17:08

  essay writing service review essays writing services custom essay writing services [url=https://essaywritingservice.us.com]Read Full Report[/url]...

 • Cash Loan

  2017-10-16 10:12:47

  payday loans for bad credit loan cash cash loan [url=https://loansforbadcredit.us.com/]found it for you[/url]...

 • Dennisunfaw

  2017-10-16 09:03:29

  [url=http://www.dwmx.nu/nike-tiempo-legend-iv-777.php]Nike Tiempo Legend Iv[/url] Consuming, bubble gum and consuming teas, caffeine or soda throughout an talk to is frustrated. Nevertheless, it is suitable to take a jar water. Throughout a long job interview, your mouth can become dried up, that will make you sense uneasy and derailed. Water in bottles is fine, but stay away from drinking from your straw or gulping loudly. [img]https://www.tverstedliv.dk/images/tve2/4660-yeezy-boost-350-v2.jpg[/img] You should care for your back, you need to never lift a pack in the event you don't know what's within...

 • Jamesagorb

  2017-10-16 07:27:15

  college admission essay writing service pay to do homework as an example [url=https://essaywritingservices.us.com]top essay writing services[/url]...

 • Essay Writer Review

  2017-10-16 06:48:38

  essays writing services best essay writing service reviews cheap custom essay writing service [url=https://essaywritingservices.us.com]wake county school assignments[/url]...

 • DelbertliC

  2017-10-16 03:03:39

  Reconditioning / . com is 2 years old, Alexa rank: #729565, Country: France, Last updated: Sunday, 04 October 2015. Italian Version! Official website in Full Page! Does Treatment For Varicose Veins. End Binge Eating Disorder - Compulsive Overeating - Eating Disorders Wing Girl Secrets Of Seducing Women - Video Dailymotion70% Commision Payout: Wing Girl Secrets Of Seducing Women 23 СЃС–С‡. erthememoryprofessor - Memory Professor System Read more Added on : 2017-05-02 Category : Self-Help. AnГЎlisis de la Web ingreso...