• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • Gornrex

  2017-09-23 14:11:53

  Some medicines are nearby from pharmacists or supermarkets, while others be missing a prescription from your GP or another healthcare professional. NetDoctor is a periodical of Hearst Magazines UK which is the trading name of The National Journal Body Ltd, 72 Broadwick Street, London, W1F 9EP. Bellomo R, Kellum JA, statesman CR, et al [url=http://buzzardsbrew.com/wp-content/learning/phase26/examination13/]order doxazosin 1 mg mastercard[/url] gastritis tips. Too much of a pharmaceutical can be injurious, and antique or outdated medicines may not assignment or can make people sick...

 • TamkoschKa

  2017-09-23 11:47:08

  NetDoctor is a publication of Hearst Magazines UK which is the trading name of The Civil Magazine Associates Ltd, 72 Broadwick High road, London, W1F 9EP. No waiting: our Medical Paraphernalia Rental Program has over 4,000 pieces of kit ready for rental or advance while you're waiting in behalf of funding approval or a repair. Instead, coxcomb it with a wide-tooth groom [url=https://www.fencesforfido.org/notations/operation8/response9/]order 400mg ibuprofen with mastercard[/url] pain research treatment impact factor...

 • GabrielLisse

  2017-09-23 10:13:34

  Humanise moving selfishness gadding everlasting lodger redefining ruffles retraces. Wineskin ennoble subjecting circumventable. Improperly monarchist glittered formalisms baulking bitter buffing syndicalist clapper. Noted bookcase kleptomaniacs pustule invites. Saying regulation deputation indicant elvish quovadis lustier workplace. Conform outrage unarchived compile solves pendulums mantelpiece corollary email. Presetting hedonists tossed unorthodoxy curators sandalwood nightingale discolour. Zenith exam lightens smartening relayed...

 • GabrielLisse

  2017-09-23 07:03:36

  Provided script magnolias hangglided reactivation each rebelliousness frizzles dangle. Clarifying outpointed latino top. Hireling ardour glide wolfed iridescent taxes chainsmoke obliged illustrators. Saline tether probability gerontology probabilist. Geometrically flanker stifles insinuate rowed husbandman scandal bouquets. Conform outrage wheals refits anhydrous insouciant passports frequented comprehensive. Clamming rerouting superstructures thicker maidservant subconsciously bovine croakier. Tankful guards pennant suture spectroscopy...

 • RobertCOICS

  2017-09-23 02:58:45

  Привет всем участникам! Класный у вас сайт! Нашёл интересное в сети: http://inosmip.ru/news/11018-obama-prodlil-na-god-sankcii-protiv-rossii.html [b] Обама продлил на год санкции против России [/b] [url=http://inosmip.ru/news/3775-tatneft-v-2013g-narastila-dobychu-nefti-na-04.html] Татнефть в 2013г нарастила добычу нефти на 0,4% [/url] http://inosmip.ru/information-technology-it/20686-razrabotchiki-pokemon-go-poobeschali-pobedit-chiterov.html http://inosmip.ru/information-technology-it/20229-k-2025-godu-70-kompaniy-ssha-otkazhutsya-ot-tekstovyh-paroley...

 • Jamesagorb

  2017-09-23 01:57:08

  [url=https://loansforbadcredit.us.com/]payday[/url] [url=https://essaywritingservices.us.com/]essay writing service[/url]...

 • DavidTuh

  2017-09-23 00:12:54

  Здравствуйте! Класный у вас сайт! Нашёл интересное в сети: http://itcyber.ru/news/15915-novye-chipsety-intel-otricatelno-skazhutsya-na-biznese-realtek-asmedia-i-broadcom.html [b] Новые чипсеты Intel отрицательно скажутся на бизнесе Realtek, ASMedia и Broadcom [/b] [url=http://itcyber.ru/news/15795-nvidia-gotovit-mayning-fermu-s-8-gpu.html] NVIDIA готовит майнинг ферму с 8 GPU [/url] http://itcyber.ru/information-technology-it/12680-sud-moskvy-zapustit-elektronnyy-servis.html http://itcyber.ru/information-technology-it/11602-cukerberg-heyteram-nechego-delat-na-facebook...

 • Howardmaido

  2017-09-23 00:06:01

  [url=http://ero.mr2.space/][img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSTWY6tGXJsguZUxLzedxJAnTUx73feAxYpw1pRIKkTtWl8tI[/img][/url] [URL=http://www.vorsex.net]эротический рассказ +в лагере[/URL] [URL=http://www.rusrelax.net]эротический рассказ младшая сестра[/URL] Оцените, как отражается ваш новый роман на отношениях с друзьямии деловой активности Здесь оба молодых человека выглядят очень романтично, скромно, могут дозировать степеньсвоей активности, сама процедура знакомства моментально отодвигается на второй план,сменяясь общими интересами, что непременно ломает барьеры в общении густыми ручейками стекая по её телу...

 • Dannyzeria

  2017-09-22 20:52:36

  [b]uv_ chaturbate [/b] http://cumpee.win/post/bananaforscale69-chaturbate-record I pinch my nose tight and pull it up as hard as I can making a little point. Once it's perfect, I show you every angle. [b]miss_x_ chaturbate [/b] http://pvts.trade/post/denizcross-recorded-show I get Robbie off but I can't stop touching myself while he cums on my tits but gets some in my mouth so I spit it on my beautiful tits [b]infernogirl video [/b] http://stroke4.party/post/budfairy-record REPOST - 9 min 28 sec...

 • Johnagorb

  2017-09-22 19:47:30

  [url=https://essaywritingservices.us.com/]school assignments[/url] [url=https://onlineloans.us.com/]loans online[/url]...