• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13217

Коментарi

 • Lynojf

  2017-03-01 10:04:39

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597407 - where can i buy Inderal overnight without prescriptionhttp://www.nature.com/protocole http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599463 - how to purchase Artane with credit card NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594227 - purchase at low price Estrace NO PRESCRIPTION next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599733 - lowest price of Effexor Xr with VISA or MasterCard http://www...

 • Kieth6qt

  2017-03-01 09:52:29

  lowest price of generic Chloromycetin NO PRESCRIPTION needed http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597837 - mail order Pilex c.o.d. NO RX http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595603 - best prices Neurontin online consulation with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598673 - how can i buy Cystone NO PRESCRIPTION c.o.d. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598761 - purchase at low cost Fulvicin without script http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594899 - discount price Malegra FXT NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www...

 • Robbiyyl

  2017-03-01 09:40:51

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594309 - i want to order Buspar with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594759 - i want to order Prandin NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595719 - discount prices Exelon without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597289 - order cheapest Calan Sr from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/596443 - fast shipping Phenergan cash on delivery; http://www...

 • Eddyuaq

  2017-03-01 05:53:27

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598445 - buy online cheapest Cipro online pharmacy overnight shipping http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594611 - order Lioresal NO PRESCRIPTIONs needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/598053 - buy online cheapest Arcoxia overnight without a prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597387 - cheap generic Zestril same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/599001 - low prices Cymbalta no prior prescription http://www...

 • Dottiebpl

  2017-03-01 05:01:59

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594331 - where can i buy Anacin NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595957 - purchase Azulfidine no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595817 - mail order Finpecia without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597387 - cheap generic Zestril same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/597919 - how can i buy Cephalexin WITHOUT dr PRESCRIPTION http://www...

 • AmigoVozy

  2017-03-01 04:52:20

  #CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu [url=https://www.etsy.com/listing/510115699/cat-100-natural-baltic-amber-yellow?ref=shop_home_active_7]Cat AMBER Earrings Round Yellow AMBER beads[/url] Gift, present, Catlovers jewelry [url=https://www.etsy.com/listing/510115699/cat-100-natural-baltic-amber-yellow?ref=shop_home_active_7][img]http://www.amberwizard.eu/e6-2.jpg[/img][/url] [url=https://www.etsy.com/listing/510115917/cat-100-natural-baltic-amber-yellow-bead?ref=shop_home_active_6]Cat AMBER Pendant Round Yellow AMBER bead[/url] [url=https://www...

 • Alinasloke

  2017-03-01 01:49:17

  Севастополь Агентства Недвижимости и Купить Землю В Крыму Возле Моря...

 • pouby

  2017-03-01 00:47:01

  cГўnd viermii la om, el mДѓnГўncДѓ mult ce pastile pentru a da catelul tau pentru viermi viermi cu mici viermi semne de la boala dupДѓ cum se decaris viermi Г®n scaun cum sДѓ scape de teniei cГўine Analiza de ou de viermi care este De unde И™tii dacДѓ existДѓ un porc de viermi remediu pentru viermi la porci pisoi mic, care sДѓ permitДѓ viermi prevenirea viermi pisoi prevenirea И™i tratamentul de viermi droguri comprimate la viermi de copii Vermoxum ca un om pentru a trata viermi intestinali Г®n surse de viermi alcool viermi [url=http://szsru0q8...

 • pouby

  2017-03-01 00:46:07

  cu viermi cu bule viermi copil de 3 luni Seminte de dovleac de la viermi recenzii de viermi adulИ›i nume de medicamente ulei din seminИ›e de dovleac cu viermi a scДѓpa de viermi la pisici ClismДѓ de sodДѓ de viermi video de medicamente Г®n tratamentul viermilor la om planeta viermi ClismДѓ cu viermi faci Ar putea fi diaree de viermi Г®n copil ce comprimate viermi pisicДѓ tablete de la viermi mari fotografie vierme Г®n ochi viermi Г®n analiza de sГўnge la ce vГўrstДѓ pisoi otrДѓvit viermi [url=http://wqtdjjnu...

 • Louraisk

  2017-02-28 20:25:09

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594099 - we offer quality Cialis Pack-30 shipped with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594189 - order cheap Indinavir in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/593951 - purchase cheap online Xeloda without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/594105 - quality generic Maxolon NO SCRIPT required express delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/593857 - buy discount Norvasc without rx,next day delivery; http://www...