• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • PotapLoofs

  2018-03-03 02:13:09

  Позавчера просматривал материалы интернет, и к своему удивлению заметил неплохой ресурс. Вот он: [url=https://frankye.ru/]https://frankye.ru/[/url] . Для меня этот ресурс оказал радостное впечатление. Всего доброго!...

 • Herminapoify

  2018-03-03 01:27:23

  18 clicks hot teen Girls send nudes 903 203 5564. The brother got up and took his sister by the hand to try to find the spring. Mr 18-inches Cums In Mouth. [url=http://haiseamuna.ml]haiseamuna.ml[/url] Scary girl in mirror Can some one tell me what do I have to do to be able to blow a big load like some of these guys. I just remember waking up and feeling groggy. Skinny Brunette Teen Fingering Her Pussy On Her Bed. [url=http://mipaliro.tk]mipaliro.tk[/url] Alexis laree porn videos Dyked Petite Blonde Dominates Stepmom With Strap On...

 • Natelkasmefe

  2018-03-02 16:55:36

  А вы это видели это: [url=http://kak-sdelat-makijazh.female-rus.ru/]как сделать макияж после[/url]...

 • NikolayTus

  2018-03-02 16:35:07

  Весь вечер пересматривал содержание сети интернет, и неожиданно к своему удивлению обнаружил неплохой сайт. Вот посмотрите: [url=https://schock-store.ru]https://schock-store.ru[/url] . Для нас этот сайт произвел хорошее впечатление. До свидания!...

 • SergeyFuelt

  2018-03-02 16:34:54

  Всю ночь серфил материалы сети, вдруг к своему восторгу открыл хороший ресурс. Смотрите: [url=https://de-dietrich.com.ru/]https://de-dietrich.com.ru/[/url] . Для нас этот веб-сайт оказался очень привлекательным. До встречи!...

 • RostislavGek

  2018-03-02 13:43:59

  Пару часов назад анализировал содержание сети, случайно к своему удивлению заметил познавательный вебсайт. Вот посмотрите: [url=https://daikin-japan.ru/]https://daikin-japan.ru/[/url] . Для нас вышеуказанный ресурс оказал яркое впечатление. Хорошего дня!...

 • ArokkhVor

  2018-03-02 11:08:51

  Camins Espuny(*) Institute of Biomedicine, Unit of Pharmacology and Biomedical Chemistry, University of Barcelona, Avenida Diagonal 643, Barcelona 08028, Spain e-mail: camins@ub. The French-American-British (FAB) classification system identifies eight subtypes of AML (MO to M7), depending on myeloid elaborate active and the degree of cell differentiation. Fretful or Reeking Eyes [url=http://thunder106.com/country/side4/levlen_015_mg_best_levlen_online/]order levlen 0.15 mg online[/url] birth control pills usa...

 • ArokkhVor

  2018-03-02 11:07:43

  Camins Espuny(*) Institute of Biomedicine, Unit of Pharmacology and Biomedical Chemistry, University of Barcelona, Avenida Diagonal 643, Barcelona 08028, Spain e-mail: camins@ub. The French-American-British (FAB) classification system identifies eight subtypes of AML (MO to M7), depending on myeloid elaborate active and the degree of cell differentiation. Fretful or Reeking Eyes [url=http://thunder106.com/country/side4/levlen_015_mg_best_levlen_online/]order levlen 0.15 mg online[/url] birth control pills usa...

 • AnthonyVox

  2018-03-02 07:36:12

  Оперативная память 8Gb PC3-14900 1866MHz DDR3 DIMM Crucial ECC Reg CT8G3ERSDS4186D Кабель Mellanox passive copper cable ETH 10GbE 10Gb/s SFP+ 5m MC3309124-005 Процессор Intel Core i7-7820X 3.6GHz 11Mb Socket 2066 OEM Задняя панель SuperMicro MCP-260-00011-0N без открытых портов Оперативная память 16Gb (2x8Gb) PC4-19200 2400MHz DDR4 DIMM Corsair CMK16GX4M2A2400C14 Твердотельный накопитель SSD M.2 960 Gb Kingston KC1000 Read 2700Mb/s Write 1600Mb/s PCI-E SKC1000H/960G Корпус microATX Zalman ZM-T1 Plus...

 • ClaraJorie

  2018-03-02 07:03:54

  Высотное оборудование должно удовлетворять ряду техниче¬ских требований, которые можно классифицировать следующим образом. 1. Функциональные требования, содержащие необходимые но-минальные значения физиолого-гигиенических норм параметров воздуха в ГК с указанием допустимых отклонений (физиолого-гигиенические нормативы были перечислены выше). 2.Физико-технические требования. Эта группа требований учитывает реальные условия применения агрегатов высотного оборудования на самолете. В частности, подчеркивается,...