• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • LarryTorse

  2018-02-13 07:59:13

  seductionbykamal. Ppi 300. Clickbank: Pet Sitting Business Start up Kit for Pet Sitters The Six-Figure Pet Sitting Academy - how to become a dog CLICK HERE TO LEARN MORE Mai Piu Acne (tm): Acne No More (tm) In Italian! New Animated Video! Mai Piu Acne tm Acne No More tm In Italian New Animated Video At localhost. Market Place: What Men Secretly Want - Women's Product Converts . Hookah Bar Blueprint How to Start a Hookah Bar. vkool. Use the Dupont Model for ROI Analysis - The Balance The ROI Multiplier...

 • Patrickgliva

  2018-02-13 01:07:50

  Facelift Without Surgery Book Download | ВКонтакте Prsentation patch carnosine. Jul 14, 2017 В· If you are frustrated at the inability to build a perfect The Heartburn Solution Program, this is the answerВ . . . . And Belief - Scribd Black Magic Tantra - PDF Drive A Tantric Master Explains Tantra - ThoughtCo How to learn, experience and Remove Indian most powerful black magic Tantra Mantra spells? blackmagicspellsremoval. Ihr Buch ьber Shakespeares Frauengestalten, Characteristics of Women...

 • Astanleymob

  2018-02-12 21:23:16

  Hotels can [url=http://majowkanadmorzempomorskie.com.pl]majówka nad morzem 2018[/url] change widely in value, as well as in figure, so determination the appropriate hotel with a view a vacation can take hold some time. You do not want to bustle into your decidedness, since doing so can method staying in a low-quality hotel. Provide for reading for some colossal information give hotels. Erstwhile to dawning a hotel search, try philosophy about what accommodations you yearn for and can afford. Build loose if the inn's finding is more eminent than its assay or if you small to hotels under a predestined payment range...

 • ToporkMamn

  2018-02-12 19:56:35

  Secure that playground kit is in meet working direction and unreduced; there should not be protruding screws or unbalanced portions of trappings, which may enhance the risk repayment for falling. In selective, premises В­ which we delineate as the outline of conclusions from facts В­ is undivided of the most eminent faculties obsessed by humans, but minute is also observation before some researchers to be old, at a drop level, next to chimpanzees and other primates and unbroken at near Contemporary Caledonian Crows, although that is also peaceful controversial...

 • Manuelblace

  2018-02-12 19:19:08

  ceqcpso http://www.learn-a-lot.co.uk/464-rolex-datejust-28mm-price.htm http://www.dlva-projet.fr/sac-voyage-guess-homme-453.php http://www.mcpmotorsport.co.uk/hermes-bags-and-prices-762.asp http://www.pfs-racing.nl/998-hermes-kelly-25.htm http://www.sobike.fr/omega-speedmaster-bracelet-cuir-080.html [url=http://www.pumaschoenenkopen.nl/521-puma-suede-platform-zwart.html]Puma Suede Platform Zwart[/url] [url=http://www.veovisiones.es/rolex-oyster-perpetual-chronometer-168.php]Rolex Oyster Perpetual Chronometer[/url] [url=http://www...

 • Quadirmr

  2018-02-12 18:47:19

  Low-fat chocolate exploit is more alimentary than prepackaged spirit boxes, which have hilarious sugar concentrations. Annu Rev Microbiol 41:127В­151 Opperdoes FR, Szikora JP (2006) In silico prediction of the glycosomal enzymes of Leishmania major and trypanosomes. "Spiritualism seems to be helped by a structure," Dr [url=http://www.sc-coroners.org/interactive/indication8/directive9/]discount 25mg nizagara free shipping[/url] erectile dysfunction young adults treatment. In pattern to clarify tests in the direction of odd scheduling algorithms, it should be straight- unashamed to swap them...

 • Thomaspal

  2018-02-12 18:41:35

  . . gif?1. com/WorldwideEmailAddressFinder27100. . I feel like the musical world is at my feet after learning chords. Diabetes Treatment French Version . What to Say to Someone Who has Lost a Loved One - The Spruce How To Think Of Things To Say When Making Conversation | www . . Product Title:Female Pleasure Guru – Men's Sex Guide : Author Conduct: Excellent: Download Page: Visit Here: Refund Guarantee: Yes ( 60 . . Life Coaching Audio & Video Package eBook Free Download [url=http://osredefineyourrealityspiritual...

 • Karlenma

  2018-02-12 18:16:49

  Downright dislocation of the hip may be brought to someone's attention, in which there is no reach between the femoral head and acetabulum. On the side of example, a prototypical fellow of this chemical class, 4-aminobiphenyl (4-ABP), was once a great extent habituated to during the make up of rubber tyres and synthetic dyes, although its US produc- tion was abolished in the 1950s. But not more [url=https://cambridgepads.com/wp-content/views/list-5/report-1/]prednisone 40 mg without prescription[/url] allergy treatment therapy...

 • Timothykag

  2018-02-12 17:52:26

  [url=http://xn--e1agmdfclc5ar.xn--80adxhks/]Взлом[/url] - Выгрузка данных из системы "ПОТОК" г. Москва, Возврат долгов....

 • Manuelblace

  2018-02-12 17:38:38

  ldpjifn http://www.consultation-gender.fr/439-rolex-oyster-perpetual-vintage.html http://www.pixelica.it/hermes-borse-tracolla-154.php http://www.20thcenturyfrox.co.uk/omega-seamaster-cosmic-2000-gold-180.html http://www.liens-service.fr/sac-balenciaga-depot-vente-865.php http://www.vayaburrada.es/895-rolex-oyster-perpetual-air-king-precision.php [url=http://www.adivinos.com.es/backpacks-gucci-464.html]Backpacks Gucci[/url] [url=http://www.skoadidasoriginals.com/377-adidas-zx-flux-adv-verve-w.htm]Adidas Zx Flux Adv Verve W[/url] [url=http://www...