• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • Rentthuff

  2017-07-05 16:47:14

  [url=https://center.renthop.net/studio/5284-service-tax-on-rent-a-cab-services.html]service tax on rent a cab services[/url] [url=https://drug.exkavator.net/medicaldevice/2363-testosterone-replacement-drugs.html]testosterone replacement drugs[/url] [url=https://porsche.statto.ru/4/758-lsd-lambo-dveri-na-porshe.html]lsd ламбо двери на порше[/url] [url=https://center.renthop.net/beds/5307-facts-about-the-broadway-musical-rent.html]facts about the broadway musical rent[/url] [url=https://insurance...

 • Semens75

  2017-07-05 07:55:22

  Праздники и дни рождения, которые мы отмечаем, обычно не обходятся без цветов. Цветы оставляют впечатляющие воспоминания о любой дате. У любого человека имеется цветок, которому он отдаёт предпочтение из большого разнообразия. У нас в богатом цветочном ассортименте вы найдете цветы на любой вкус. Если вы не уверены в точных предпочтениях того, кому приобретаете цветы, можете остановить выбор на красивых букетах. Наши букеты сделаны опытными флористами. Букет из алых роз, красивых орхидей, прекрасных хризантем и других, поражающих своей красотой цветов, будет чудесным презентом, как даме, так и джентльмену...

 • BrianMed

  2017-07-05 06:38:57

  [url=http://ruspdd.com/exam/]билеты пдд 2017 скачать[/url] - экзамен гибдд 2017, экзамены 2017....

 • Curtislip

  2017-07-05 05:52:41

  mobscqo http://www.wellnessanco.nl/830-yeezy-2017.php http://www.eltotaxi.nl/air-max-1-custom-495.php http://www.amstructures.co.uk/adidas-sl-76-999.html http://www.poker-pai-gow.es/171-vans-mario-bros.htm http://www.restaurantegallegoosegredo.es/jordan-retro-5-black-metallic-silver-314.php [url=http://www.bbspijk.nl/123-louboutin-zwart.html]Louboutin Zwart[/url] [url=http://www.112-west-veluwe-vallei.nl/tommy-hilfiger-t-shirts-dames-151.html]Tommy Hilfiger T Shirts Dames[/url] [url=http://www.lexus-tiemens-arnhem...

 • Robertwam

  2017-07-05 04:29:56

  Много полезной информации о ремонте [url=http://montazhnik02.ru]montazhnik02.ru[/url]...

 • Rentthuff

  2017-07-05 02:30:06

  [url=https://center.renthop.net/townhouses/5209-junior-4-apartments-for-rent-nyc-hells-kitchen.html]junior 4 apartments for rent nyc hells kitchen[/url] [url=https://attorney.exkavator.net/internationaltendering/2005-pakistan-special-power-of-attorney-form.html]pakistan special power of attorney form[/url] [url=https://bratsk.price-gnb.ru/zapchastignb/1997-smeta-na-gnb-prokol.html]смета на гнб прокол г. Братск[/url] [url=https://center.renthop.net/apartments/5203-cathedral-place-brisbane-rent-australia...

 • onemExoto

  2017-07-05 00:27:55

  [url=https://porsche.statto.ru/1/582-test-drayv-porshe-kayen-dizel.html]тест драйв порше кайен дизель[/url] [url=https://putevka.1cbit.net/goryashieputevki/10876-goryaschie-tury-iz-novosibirska-v-krym-vse-vklucheno.html]горящие туры из новосибирска в крым все включено[/url] [url=https://center.renthop.net/homes/5235-twin-textbooks-for-rent.html]twin textbooks for rent[/url] [url=https://diet.dengivdolg.ml/21dayweightloss/2053-gestational-diabetes-pregnancy-diet...

 • PetpollINERI

  2017-07-04 13:17:50

  Виагра действие цена 08 силденафил с3 что это за таблетки Виагра - это nev.menshealthed.ru препарат, слово которого уже искони стало именем нарицательным, оно ассоциируется с необычайной мужской силой, способной покорить любую женщину. Затем применения таблетки Виагры, она поможет вам получить не токмо естественную реакцию организма на левитра принимать дозы сексуальное возбуждение, но и для продолжительное время удержать эрекцию. Вы почувствуете в себе новость состав сил и энергии, а партнер простой...

 • SerikovLusly

  2017-07-04 13:17:42

  Виагра возбудитель купить edvshelp.life Поэтому кроме одним действующим возбудителем увеличения потенции является физическая активность и левитра срок действия инструкций место активными видами спорта. Проворство доставки в всякую точку России. Однако лишь правильное исцеление основного заболевания может избавить мужчину через заморочек с эрекцией. Таблетка ложится под народ и растворяется, опосля чего же начинает действовать. Запевало шаг исцеления сообразно этому сообщению нефункциональности это устранение причин, явившихся вероятной предпосылкой ее развития...

 • OLegusProp

  2017-07-04 11:23:35

  Приветствую коллега Желаете иметь прибыль 5% в сутки? Может 10% в сутки? Получайте 150% в месяц! НОВИНКА Старт 01.07.2017 Регистрация компании в Belize 8 инвестиционных предложений Минимальный депозит - 20$ Реферальный процент от 3% до 15% Начисления от 0.55% до 10% в сутки Ссылка на регистрацию: [url=http://htfx.online/?ref=Oleg]http://htfx.online/?ref=Oleg[/url] Мой вклад 1500$ на 4 дня под 20% [url=http://htfx.online/?ref=Oleg]https://prnt.sc/fpuk5u[/url] Платежные системы: PAYEER, OKPay, PerfectMoney...