• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • Henryrog

  2018-02-19 00:54:33

  http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122054 http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122189 http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122692 http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122258 http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122035 http://mobile.tequilabarrabas.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=121913 http://mobile...

 • Fedorzilla

  2018-02-19 00:13:49

  Почти час смотрел данные сети интернет, и к своему восторгу открыл актуальный веб-сайт. Я про него: [url=https://glavtral.ru/perevozka-ekskavatora/]перевозка экскаватора погрузчика[/url] . Для моих близких вышеуказанный веб-сайт оказал хорошее впечатление. Всего доброго!...

 • DougltrCyday

  2018-02-18 23:30:04

  Hello. And Bye....

 • AntonScume

  2018-02-18 23:24:06

  где купить наркотики в москве зоо порно смотреть бесплатно курительные смеси спайс детский секс порно [url=http://extenderforte.com]где найти детское порно[/url] купить огнестрельное оружие без разрешения купить скорость наркотик зоо порно скачать зоо порно порно детские письки...

 • Canadianurbaw

  2018-02-18 21:38:22

  Normally I don't read post on blogs, however I wish to say that this write-up very pressured me to check out and do so! Your writing taste has been surprised me. Thanks, quite nice post. [url=http://canadianpharmacymsn.com/]pharmacy canada[/url] online pharmacies canadianpharmacy...

 • Allankeype

  2018-02-18 19:52:10

  [url=http://www.banrai-baiboon.com/Class/database.asp?j=273]Kamagra Jelly 100mg[/url] Create your travel luggage bright and visible. Try to avoid carrying totes that happen to be 1 flat color and match because of the other bits of travel luggage within the air-port. Experiencing uncommon-searching travel luggage can certainly make your case simpler to spot and will dissuade criminals from stealing it within a hectic air-port. [url=http://www.agenor.com.ar/admin/class.asp?p=452]Viagra Female Uk[/url]...

 • EnzoTes

  2018-02-18 19:43:50

  In difference, the infra- orbital lacrimal gland (ILG) is located ventrally in the orbit (ILG-I) or ventral laterally extraorbitally (ILG-E) Animal Models in Ocular Investigate 13 The using software is trial run version. While the information and tidings in this ticket are believed to be true and accurate at the friend of advertising, neither the authors nor the editors nor the publisher can accept any legal answerability quest of any errors or omissions that may be made. Confirmed assignment [url=http://www...

 • CanadaSpelo

  2018-02-18 18:46:09

  Heya i'm for the primary time here. I found this board and I find It really helpful & it helped me out a lot. I am hoping to present something again and help others like you aided me. [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canadian pharmacies on line[/url] canadian drug store online canadian pharmacies...

 • CanadaSpelo

  2018-02-18 17:28:30

  What's up it's me, I am also visiting this web site regularly, this web page is really good and the visitors are truly sharing nice thoughts. [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canada pharmacies online prescriptions[/url] canadian online pharmacy online canadian pharmacies...

 • Henryrog

  2018-02-18 16:40:24

  http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71862 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71848 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=72048 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71741 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71895 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=72056 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71615 http://123gosell.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=71565 http://123gosell...