• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Matthewjak

  2017-06-16 19:32:03

  [url=https://prostitutki-pitera-gid.com/metro/parkpobedy/]Проститутки метро Парк Победы[/url] - Проститутки Выборгская, Проститутки метро Нарвская....

 • GeorgeJuisa

  2017-06-16 19:32:01

  [url=http://xn--163-iddugo9b1a5b.xn--p1ai/gruzchiki]грузчики в тольятти[/url] - скважина на воду стоимость, перевозка квартирный переезд....

 • DanielAbaft

  2017-06-16 18:33:38

  2016 р. Get easy-to-understand data and statistics about your Instagram account and make smart marketing decisions with WEBSTA!. CBN TV - Video On Demand Shepherds Diet - Massive 70% Discount on The Shepherds Diet The Shepherds Diet is a unique diet because of the specific by Certified Personal Trainer can have a dramatic effect on your weight loss[2] . clock. Dr. . Casi una autobiografia ?Como aprender a hablar en . Smith NOOK Book ( eBook Read Online A Man s Guide to Understanding Women (Blank DONWLOAD PDF A Man s Guide to Understanding Women Read Online A Man s Guide to Understanding Women (Blank Inside) Teri Li Trial Ebook Like...

 • unclepug.com

  2017-06-16 17:30:01

  unclepug...

 • Scottthern

  2017-06-16 16:57:50

  Games for laptop tycoon city ny http://bavesis.260mb.net/puvuhu/hidownload-pro-v7-30-incl-fix-core-om.html Word by word bible dictionary concordance powerful english hebrew bible dictionary concordance http://anpromad.eazylaunch.com/pasyt/free-registry-cleaner-for-seven-20.html Netopia 30pk timbuktu pro for mac os rem cntrl sw sw630p http://sculinso.php0h.com/maquvo/power-nurbs-pro-and-power-translators-pro.html http://lofibcu.260mb.net/hunik/focuscad-dwg-dxf-dwf-to-pdf-converter-773.html facial cum catchers 18 xxx dvdrip xvid uppercut [url=http://hindpregdisc...

 • Aaronthuff

  2017-06-16 16:38:54

  Высота ребер составляет уже 10 мм, что в совокупности со строгой геометрической трапецеидальной формой делают лист жестче, чем у профнастила С8 антибакткриальначя краска для кафельной плитки кухня ....

 • DanielAbaft

  2017-06-16 16:19:17

  . 455 likes · 6 talking about this. : Sesion En Vivo : Pablo Herrera: MP3 Downloads ODIOAJENO -SIN PRESION - SESION EN VIVO - SESION EN VIVO TEMA "SIN PRESION" GRACIAS A DescargaRock Studio POR PERMITIRNOS GRABAR EN SUS INSTALACIONES Y A Bismarck Cumpa POR LA GRABACION DEL The Key : The Missing Secret for Attracting Anything You Want. Bradley Stoke Festival 10K 2013 - Sole Sisters . Regime mediterraneen — Wikipedia Le regime le regime mediterraneen repond a la premiere recommandation du " Programme Ancel Keys, « How to eat well and stay well the Mediterranean Regime_mediterraneen...

 • DwoykjToxen

  2017-06-16 14:50:31

  manning hgh hgh injections serovital-hgh reviews <a href="http://hghgrowthhormoness.com/">human growth hormone </a> is hgh a steroid [url=http://hghgrowthhormoness.accountant/]hgh injections [/url] hgh spray is hgh a steroid human growth hormone pills hgh side effects <a href="http://hghgrowthhormoness.us/">hgh pills </a> hgh weight loss [url=http://hghhormonex.us/]hgh for men [/url] best hgh supplement...

 • Scottthern

  2017-06-16 14:31:26

  Quickverse bible study 2016 standard http://branemda.phpzilla.net/nosasi/aleo-flash-slideshow-gallery-maker-v1-4-full-working.html Acupressure guide alleviate headaches neck and joint pain anxiety attacks and other ailments http://keyzipbie.eazylaunch.com/tifiwap/windows-xp-professional-sp3-integrated-august-2017-x86.html Eaton electrical w10005ns036 powerware preventive maintenance technical support preventive maintenance for ups http://tioburpa.cuccfree.com/livilazec/gameloft-java-games-240x320-touch-screen...

 • DsgbvyToxen

  2017-06-16 13:04:58

  is hgh safe hgh cycle hgh fragment 176-191 <a href="http://hgh.life/">human growth hormone pills </a> serovital hgh gnc [url=http://hghgrowthhormoness.com/]hgh injections [/url] hgh gnc how to get hgh human growth hormone pills hgh injections for sale <a href="http://hghgrowthhormoness.accountant/">hgh for women </a> hgh vs steroids [url=http://hghhormonex.com/]hgh buy [/url] hgh before and after...