• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • BandaroBeda

  2017-08-22 21:17:04

  Generic medicines are the first virgule treatment for most chronic diseases such as diabetes, drugged cholesterol or hypertension. We get a large selecting of lift chairs and other medical supplies on show in return all to see. -Wound (Sports, Automobile Accident, Fall, etc [url=https://h-c.com/groups/seminar2/conviction3/]order 160mg super avana mastercard[/url] erectile dysfunction drugs new. This 28-page orientate is designed to demand you with tidings yon the mat‚riel and services Allina Health Dwelling-place Oxygen & Medical Kit provides...

 • Grobockaped

  2017-08-22 21:07:59

  Our artifact lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen cure supplies and a comprehensive line of health centre qualify effectively heavy-duty medical equipage and supplies. This succinct layer (6 mins) profiles the pilot of the Medicines Transparency League in 2010. Steal seasonal production and veggies [url=http://www.telecommander.com/notifications/subject6/principle10/]clomiphene 50 mg with visa[/url] women's health center kent state. The State Agency of Medicines...

 • Baixario

  2017-08-22 17:36:26

  Baixar video o mp3 Katy Perry - Bigger Than Me (Audio) - YouTube Get "Bigger Than Me" from Katy's new album 'Witness': http://katy.to/WitnessYd WITNESS: The Tour tickets available now! https://www.katyperry.com/tour Follow... Baixar video o mp3 Katy Perry - Gordon Ramsay Cook Off (Witness World Wide) - YouTube WITNESS Gordon and I face off in the kitchen in my LIVE stream to create the perfect meatball dish! For more of my stream watch now LIVE on YouTube: https://... Baixar video o mp3...

 • ChmlesliamE

  2017-08-22 17:06:05

  Rensa renten korrekt. H氓rda tv氓l kan torka din hud och till och med uppmuntra till ytterligare sebum (olja) skapande kan v盲l f枚rv盲rra cystisk akne. Anv盲nd en mild reng枚ringsmedel med 2% salicylic p. Detta forts盲tter att verifieras extremt kraftfullt vid riddning av 枚verskottoljor medan luft max 90 uppr盲tth氓ller r盲tt hydratisering och pH. Den mindre sura syran kommer att h氓lla bakterier borta. [url=http://www.05472.uztkf.net/]http://www.05472.uztkf.net/[/url] F枚rut f枚r att du verkligen f枚rs枚ker sluta r枚ka, f枚rs枚k att annonsera som m氓nga justeringar f枚r dina r枚kning cigaretter vanor air max 90 som du kanske...

 • leonstavkiru

  2017-08-22 15:47:10

  Онлайн [url=https://ru.leon295.com/]букмекерская контора[/url] Леон - самая выгодная и надежная в Сети Интернет. Регистрируйся и получай шикарные бонусы, а также принимай участие в постоянных акциях от БК LeonBets. Делай [url=https://ru.leon270.com/bet24]ставки на спорт[/url] и выигрывай настоящие деньги!...

 • PavelKl

  2017-08-22 13:38:44

  When you bracket your next order online, you may awareness we're asking more individual questions close to the contingency(s) as a remedy for which you're ordering supplies. For Hurried Reports users can request details seeking merely only fatherland and united year, and will encompass all medicines sampled in the boondocks, Neglect results take in the Province where the medicines were sampled, Medicine/Brand Names, Prove Results and species of tests, and whether the medicine was a Forgery or not...

 • Yobastyler

  2017-08-22 13:37:05

  Descargar video y mp3 PnB Rock - Feelins [Official Audio] - YouTube PnB Rock - Feelins Download/Stream - https://Atlantic.lnk.to/Feelins Win A Trip To See PnB Rock At Made In America - https://pnbrock.me/madeinamerica Follow ... Descargar video y mp3 Un Ratito Mas - Bryant Myers Feat Bad Bunny | Video Oficial - YouTube Un Ratito Mas - Bryant Myers Feat Bad Bunny Instagram: https://www.instagram.com/bryanttmyers/ Descargar video y mp3 KODAK BLACK NO FLOCKIN (Official Video) FREESTYLE (Prod. by VinnyxProd) - YouTube kodak black no flockin freestyle (Prod...

 • Aldoagen

  2017-08-22 10:21:06

  In flashlight of late-model concerns respecting the potentially dangerous effects of some anti-epileptic drugs - particularly sodium valproate - on an unborn spoil, Medicines pro Children has developed an word advert specifically as a replacement for girls and uninitiated women about the risks of seemly eloquent while prepossessing valproate. Lid 15 of over-the-counter medicines in 2015 were to a certain extent alike resemble in Latvia, Lithuania and Estonia - the most consumed were medicines with an energetic substance acetylsalicylic acid...

 • EvdakiyaScoxy

  2017-08-22 08:55:13

  Individuals Kiev prostitutes companion at liberty of storm Hey. I wrote a long, eat one's heart out letter at beforehand, but decided it was too) so in a nutshell. I live with my bridegroom seeing that 7 years, 2 children. We survive unambiguously when it is normal. He earns right, honest, but there is one bug. He's against me to smoke. Yes, so much against that virtually got divorced various times, exclusive on the side of this reason, the others were not. When we met - I smoked and told him roughly it at once...

 • Romantic

  2017-08-22 06:50:29

  детские порно ролики где купить соль наркотик детское гей порно [url=http://pravogolosa.net/]наркотические курительные смеси[/url] зоофилы бесплатно зрелые проститутки...