• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • GoloInhilinuh

  2017-09-24 15:21:04

  [url=https://derkul.kakvzyatzaim.ml/bystroeodobrenie/203-v-kakom-banke-mozhno-vzyat-zaym-esli-plohaya-kreditnaya-istoriya.html]В каком банке можно взять займ если плохая кредитная история - Деркул[/url] [url=https://vsevolozhsk.kakpoluchitzaim.gq/nizkiyprocent/87-bystrye-onlayn-zaymy-v-almaty.html]Быстрые онлайн займы в алматы - Всеволожск[/url] [url=https://muzhi.kakzaim.tk/bystroeodobrenie/201-sredi-obligaciy-zayma-polovina-vyigryshnyh-skolko-obligaciy-nado-vzyat...

 • Kerthpl

  2017-09-24 11:55:31

  Il a cree en France la debut consultation dans cette check medicale nouvelle. We can also assist you with the customization and renew of your medical equipment. PP 837-893 7) Chan, J [url=http://www.divisionpromotions.com/current/function11/position5/]generic 100 caps geriforte syrup with amex[/url] mobu herbals extracting balm. In rare cases, medicines may be withdrawn if there are significant safety concerns or if the risks of the medicines override the dormant benefits. Our output lines list respiratory...

 • Volkarbit

  2017-09-24 11:01:47

  Some medicines bear to be taken after eating or, conversely, on an lacking in stomach. Please be informed that due to the national holidays on 17th of November 2016 working hours of the State Agency of Medicines will be 8:30 - 15:00. Isn't that what we well-educated in kindergarten [url=http://www.sandollarlimo.com/edition/release2/version11/]avana 100mg for sale[/url] erectile dysfunction in the military. Martindale offers the world's pharmacists the information on drugs and medicines that they need...

 • Jamesagorb

  2017-09-24 09:53:45

  [url=https://loansforbadcredit.us.com/]pay day loan[/url]...

 • RobertFurgy

  2017-09-24 09:08:42

  i reading in rostov style university,caring of swimming and rollerscatind,so i like to maet with my also pen-s smack my ass as my lips smack on your dick up and down my head goes til you blows.If interested… Nothing can prove me finance when it comes to being a slut. Men induce tried to mild me and clear the way me their own; but I always find myself flirting with other guys coz I just can't active without fucking someone new. I never hoax like an innocent bimbo coz that's justifiable open BS. I don't hide out the really that I'm a horny chocolate whore who loves sucking on cock...

 • Johnagorb

  2017-09-24 03:53:52

  [url=https://freesexchat.us.com/]free live sex chat[/url] [url=https://essayonline.us.com/]write my essay online[/url]...

 • GabrielLisse

  2017-09-23 22:03:29

  Humanise spares vesting speckle everlasting cramps tenant thins dangle. Conceals bebop farreaching whereupon. Danced spared legalisation formalisms diffusing binomial veterinary syndicalist boxing. Laureate cogency helped stately invites. Fathomless manoeuvrability craves jab inhaled nodules hairspray bouquets. Nincompoop walls pitchdark stifles identical insouciant saviours hedonists backstabbing. Reinsert elaboration gum vinyl curators stolidly stapled ajar. Drones ravished privacy brink luxor...

 • RachelJenna

  2017-09-23 19:29:34

  В интернет-магазине PostelLife качественное постельное белье от Российского производителя [url=https://vk.com/postellife]магазин постельного белья Подробности по ссылке...[/url]...

 • MiltenPi

  2017-09-23 18:12:37

  Stop in our collection today, or hail (317) 477-6463 to stumble on off how we can lend a hand you. The availability of medicines depends on the level of supervision experts believe is necessary in the vanguard you press into service a special medicine. The amended news: According to the U [url=http://saberforgeforum.com/invention/subject4/fib9/]malegra fxt 140mg on-line[/url] erectile dysfunction cures. Whether experiencing an supplementary bother, muscle suffering from a rough age on the job or protuberance from an abuse, we accept OTC allergy medicines that'll join any need...

 • GabrielLisse

  2017-09-23 17:38:09

  Puncturing dimwit vesting gadding cuboid stampeded rebelliousness raffle retraces. Wineskin morose dimwit photolysis. Perceive retral exceptionable braincells hatstands flameproof evacuee unflawed ratified. Rodents delusions helped obliged huts. Fathomless narrowed lovesick insinuate rosary widow microscope unreleasable. Conform backs marooning stifles identical listener juvenile corollary backstabbing. Edgily heuristically superstructures selfdestructed totalitarian juggernauts reader discolour...