• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10746

Коментарi

 • Valmjp

  2017-02-23 22:00:19

  Teganbcf - 10 tips how to choose the best antibiotic if you have fallen ill in spite of all precautions. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531993 - purchase at low cost Diabecon WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530769 - buy at low cost Lasix shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531155 - i want to order Zofran NO PRESCRIPTION c.o.d.; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530429 - fast shipping Aristocort no script required; http://www...

 • Lesleypup

  2017-02-23 21:08:09

  Denicebua - This medication is for those men who know the true value of good sex and steady erection! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530261 - generic drugs Evecare c.o.d. without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530753 - pharmacies that sell Xeloda with VISA or MasterCard; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530925 - low cost Zetia without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531559 - ordering Lotrisone WITHOUT PRESCRIPTION; http://www...

 • Ledabpc

  2017-02-23 20:47:03

  "I'm ready for the talk, your Majesty," he said. to learn many useful and amusing things. [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Zenegra] [u][b]>>> Want to buy Zenegra with Discount? CLICK HERE!...

 • Marlinedvv

  2017-02-23 20:42:19

  Juliesfr - At what age did you lose your potency? It is never too late to restore it with our medicine! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530173 - cheap Flomax NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528415 - cheap prices Mobic NO SCRIPT required express delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529365 - quiqly delivery Inderal La NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529173 - low price Glucophage overnight saturday delivery NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Leroyseall

  2017-02-23 19:39:52

  How to make money on the internet today Guys, tired of sitting with no money? I was just a poor student, and now i make 1000$ - 1500$ every day here: [url=https://vk.cc/6bJFsx]https://vk.cc/6bJFsx[/url] It works! Checked. Good luck to all! [img]https://pp.vk.me/c836427/v836427672/c800/FiM_i-ipUGo.jpg[/img] Earnings on the Internet from $ 1500 here [url=https://vk.cc/6bJFsx]https://vk.cc/6bJFsx[/url] Start Now! This method of earnings is available in all countries! These articles will help you: Бинарные опционы binomo отзывы http://9binaryoptions...

 • Ellyavy

  2017-02-23 19:23:36

  Scottiehjw - Buying medications from resellers may turn out to be dangerous for your health! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528269 - how can i buy Serophene how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529897 - how to purchase Fulvicin with overnight delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528637 - buying at lowest price Harvoni overnight without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529841 - order at low cost Sovaldi delivered overnight no rx; http://www...

 • Westonste

  2017-02-23 18:57:14

  Robertaeny - My husband has never been that active in bed! I have sex as often as I always wanted! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528601 - buy online Brand Temovate at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529951 - purchase cheap online Maxaquin without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/527685 - where to order Compazine NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/527743 - fda approved Zyloprim online pharmacy overnight shipping; http://www...

 • Chanelleopj

  2017-02-23 18:31:28

  Milagroslnj - There is no ideal treatment for erectile dysfunction but you can find a real medication. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/529509 - safe order Ditropan online pharmacy overnight shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/527853 - how to order Lopressor without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528319 - best prices Risperdal no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/528649 - order cheap online Arjuna NO PRESCRIPTION c...

 • Jennellidc

  2017-02-23 17:08:51

  Artist in Transformations. In other words, I'm more of Ozma had often seen Dorothy in her Kansas home by this means, and now, [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Desyrel] [u][b]>>> Want to buy Desyrel with Discount? CLICK HERE!...

 • Johanaxti

  2017-02-23 16:46:40

  Debibir - At what age do you suppose to lose your sexual power and start your never-ending struggle? http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524419 - buy online cheapest Ceftin FREE PRESCRIPTION drug; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525167 - where to order Viramune no rx, fast worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/524793 - cheap prices Minipress NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/525495 - cheap generic Uniphyl Cr c...