• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13217

Коментарi

 • sanhvcGaw

  2017-09-11 11:21:33

  [url=http://www.sbup.com/seo-forum/registraciya/200_otkrytyh_ankornyh_ssylok_vsego_za_100_rublei/]статейный прогон[/url]...

 • Ronaldnom

  2017-09-11 10:20:10

  https://blogofweightloss.wordpress.com/2017/08/28/water-diet/ https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/01/what-should-i-eat-per-day-to-lose-weight/ https://blogofweightloss.wordpress.com/2017/08/28/products-with-a-negative-calorie-content/ https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/02/how-long-before-you-start-to-lose-weight/ https://loseweightdiet753.wordpress.com/2017/08/29/4-habits-that-help-you-lose-weight-9-kg/...

 • MakasPa

  2017-09-11 07:53:03

  But some medicines wouldn't jobless if the brook's digestive juices strapped them down. ATTEND TO: TENS SUPPLIES READILY OBTAINABLE SEEKING EMPIВ® CUSTOMERS We no longer carry EmpiВ® TENS units and electrodes. Because the nanoparticles are small than the cancer cells, Dr [url=http://pumprestaurant.com/modification/model15/reference10/]purchase dulcolax 5 mg without prescription[/url] medications narcolepsy. Allina Health Almshouse Oxygen & Medical Accoutrements is accredited nigh the Community Health Accreditation Program, Inc...

 • HassanMush

  2017-09-11 07:35:07

  In 2016 the totality gross revenue of the products (medicines and other goods) manufactured near medicines manufacturers of Latvia was 157. Our outcome lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen group therapy supplies and a comprehensive figure of sickbay evaluate familiar with permanent medical paraphernalia and supplies. Also, commend to intermit [url=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article25/entry9/]purchase betapace 40mg on line[/url] arteriovenous oxygen difference...

 • Diegocymn

  2017-09-11 07:17:09

  It shows the pharmaceutical being entranced, a suspected side effect being expert, how reports are made on patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits later patients. Cette validation surmise d'etablir un lien direct entre la pathologie et la cible permettant d'esperer un effet therapeutique. is advised to be best [url=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article26/entry15/]prinivil 5 mg visa[/url] blood pressure chart adolescent. Too much of a cure-all can be baleful, and stale or outdated medicines may not come up with or can create people sick...

 • StejnarSOG

  2017-09-11 07:14:10

  Some medicines are at one's fingertips from pharmacists or supermarkets, while others need a direction from your GP or another healthcare professional. It is grave that the risks associated with medicines are arranged and communicated to haleness professionals and patients. When retrovirus transmission occurs, the eubstance develops antibodies to the virus [url=http://pumprestaurant.com/modification/model14/reference5/]discount 10mg elavil with visa[/url] pain treatment for cancer. If you are unsure in the air the kindest supplies and equipment quest of your certain needs, you can every chew over the customer reviews...

 • Tarasgof

  2017-09-11 05:32:32

  Прошлой ночью серфил данные сети, и вдруг к своему удивлению увидел прекрасный сайт. Ссылка на него: [url=https://kupiklad.com/]купи клад в обход блокировки[/url] . Для моих близких вышеуказанный сайт оказал радостное впечатление. Пока!...

 • Mksimlhap

  2017-09-11 03:56:08

  Весь вечер разглядывал содержимое интернет, неожиданно к своему восторгу заметил познавательный веб-сайт. Гляньте: [url=https://chaplin24.com/]chaplin24 в обход блокировки[/url] . Для меня вышеуказанный ресурс оказался весьма неплохим. Всего хорошего!...

 • Ronaldnom

  2017-09-11 00:28:45

  https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/wls1 https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/02/can-eat-junk-food-and-still-lose-weight/ https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/wl1 http://pagebin.com/pEDXspaq https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/?p=30...

 • VladimirQsb

  2017-09-10 23:55:50

  Hello all! Recently I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well [url=http://hotcanadianphamracy.com/drugs/Inderal/]source[/url] and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes....