• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • экскурсии в паттайе тайские агенства

  2018-03-29 11:01:16

  экскурсии в паттайе в камбоджу [url=https://thailandi.info/pattayya/ekskursii-v-pattaye.html]экскурсии в паттайе и отзывы сичанг [/url]...

 • JamesSup

  2018-03-29 10:49:28

  #sabrinavip# [url=http://parole.ru/bluzka-s-otkritimi-plechami-kupit-s-dostavkoy/5/]Блузка С Открытыми Плечами Купить С Доставкой[/url] [url=http://osobo-vip.ru/sabrinavip/leggero-jenskaya-odejda-bolshih-razmerov-s-dostavkoy/]Леггеро Женская Одежда Больших Размеров С Доставкой[/url] http://blackbug.ru/sabrinavip/jenskaya-odejda-dimma-s-dostavkoy/ [url=http://parole.ru/sabrinavip/jenskaya-odejda-glans-dostavka/]Женская Одежда Гланс Доставка[/url] [url=http://tipokonkurs.ru/temno-sinie-bryki-mujskie-s-dostavkoy/18/]Темно Синие Брюки Мужские С Доставкой[/url] http://parole...

 • JamesSup

  2018-03-29 10:04:18

  #sabrinavip# http://parole.ru/sabrinavip/stilnie-bluzki/ http://parole.ru/sabrinavip/bryki-dlya-nevisokih-dostavka/ [url=http://tipokonkurs.ru/sabrinavip/bryki-palla-katalog/]Брюки Палла Каталог[/url] [url=http://parole.ru/sabrinavip/bryki-dlya-nevisokih-dostavka/]Брюки Для Невысоких Доставка[/url] http://osobo-vip.ru/sabrinavip/bluzka-krujevnaya/ [url=http://parole.ru/sabrinavip/jenskaya-verhnyaya-odejda-roznicu/]Женская Верхняя Одежда Розницу[/url] http://tipokonkurs.ru/sabrinavip/odejda-s-dostavkoy-po-belarusi-dostavka/ http://tipokonkurs...

 • AnnaBitova

  2018-03-29 06:33:41

  http://mapclub.ru/component/content/article/36-texts-/680-2018-03-14-09-23-19.html http://grandturizm.ru/index.php?productID=102178 http://kompbook.ru/index.php?productID=128324 http://www.burx.ru/category/ctati...

 • JamesSup

  2018-03-28 23:25:36

  #sabrinavip# [url=http://parole.ru/sabrinavip/stilnaya-odejda-dlya-polnih-jenshin-internet-magazin/]Стильная Одежда Для Полных Женщин Интернет Магазин[/url] [url=http://parole.ru/sabrinavip/jenskaya-odejda-40/]Женская Одежда 40[/url] http://osobo-vip.ru/sabrinavip/odejda-s-perchinkoy-dlya-polnih/ [url=http://parole.ru/sabrinavip/bluzka-s-jabo-s-dostavkoy/]Блузка С Жабо С Доставкой[/url] [url=http://tipokonkurs.ru/sabrinavip/irlandskaya-jenskaya-odejda/]Ирландская Женская Одежда[/url] [url=http://blackbug...

 • uphonuple

  2018-03-28 21:13:01

  [url=http://wwwptanow.info/]][img]http://09288511.com/images/1/1413.jpg[/img][/url] [url=http://anzak.info/pornstars/Tiana+Lynn.html]Tiana Lynn[/url] [url=http://beauty-thailand.com/]][img]http://beauty-thailand.com/images/1/3072.jpg[/img][/url] [url=http://whatsappnews.info/photos-amateur/63894-tana-et-luca/]tana et luca[/url] [url=http://drkaydar.com/]][img]http://titled.info/images/1/2642.jpg[/img][/url] [url=http://bybetco3.com/pdv/S7M1NDAwMzY1NFIrtDU0USu2NbFQK7A1NFTLsVU1cgOi8vJyvaLUlJLSpFS95PxcoIiFsaWlqYlahq2hqalaqW1GSUmBqrEjQnVBflFeSmJZZgpUfVkBkPCtCjT0Cwks93XxNQLSzo4gDWqptoYA]Big...

 • kamagra 100mg gold review

  2018-03-28 21:00:34

  kamagra 100mg [url=http://kamagradxt.com/]buy kamagra 100 mg[/url] kamagra novi sad kamagra novi sad kamagra bezorgen rotterdam http://kamagradxt.com/ kamagra kopen...

 • Lanncetop

  2018-03-28 18:07:34

  futweb Next up was online game Boy Pocket; this was launched the same time as Nintendo's N64 console in 1998. Hints a slimmer upgrade to your original and came in the variety of colours. The playing screen was still in Overcast. With our expertly written video game tester show you how can be among the high-paid professionals in the high-scoring gaming industry. Gaming is a 10 big industry and talented video game testers are in popular demand. 4) Recreation. Everyone needs a time off work while working hard all day long...

 • uphonuple

  2018-03-28 16:30:34

  [url=http://secrets-of-da-vinci.com/]][img]http://rowing2016.com/images/1/861.jpg[/img][/url] [url=http://talkkjp.info/n/ass/dt/0-31104000/]Last Year[/url] [url=http://31755799.com/]][img]http://20294445.com/images/1/1235.jpg[/img][/url] [url=http://amyhzr1314520.com/w/3136146/Cute_brunette_gets_a_load_of_cum]Cute brunette gets a load of cum[/url] [url=http://courne.com/]][img]http://momsbabydiapers.com/images/1/1639.jpg[/img][/url] [url=http://bantradao.com/pornstars/joanna-storm]Joanna Storm[/url] [url=http://torealwealth...

 • viagra without a doctor prescription

  2018-03-28 14:45:04

  complications of asthma gastro disease symptoms http://edwithoutdoctors.com viagra without a doctor prescription seasonal allergies medication what causes bronchial asthma viagra without a doctor prescription...