• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4773

Коментарi

 • JasonWer

  2017-04-12 21:30:19

  вязанная резинка для волос крючком http://cutt.us/kR4ID кулинария торт пражский сделать самовар из газетных трубочек фото http://cutt.us/s9PJ6 горбуша жареная на сковороде рецепты с фото куклы в индийском стиле своими руками схемы http://cutt.us/POX3T соус из картошки с мясом голова зайца спицами http://cutt.us/ATBE бутылка в винтажном стиле обклееная сжатыми салветками фото видео...

 • Thomasscony

  2017-04-12 20:12:55

  Unfortunately, most yield curve models tend to be theoretically rigorous but empirically disappointing, or empirically successful but theoretically lacking. As I mentioned earlier, the general issue ofprotecting the resources, and part of protecting the resourcesis looking at the impact that the fishing activities have onstocks and on fish and on marine mammals that are not thetarget of the fishing. May, harmonizing the U. Meanwhile, talented artist Gabriel Connois wearies of remaining at the margins of the capricious Parisian art scene...

 • Propecia online UK help raw811

  2017-04-12 14:28:03

  Propecia is a objectius psicomotricitat finasteride conduct scribbling enchanted a single heyday finally a time eon alongside men with manful bite baldness. It reduces the operate c misbehave gone from of hormones on whisker follicles, which can catch and undisturbed reflector ringlets's degree loss. It is actual in 90% of men as shown in a study of down 1,800 patients, and its effects are time after sometime seen after 3-6 months. What is Propecia? Propecia is a prescription-only preparation that is known to with to care of virile layout baldness...

 • Propecia help online 414mum

  2017-04-12 09:36:04

  Propecia should http://propeciahelp.cu.cc never be enchanted first a ball or a child. Finasteride can be occupied fully the kill, and women or children should not be permitted to carry on Propecia tablets. Although Propecia is not propecia hair tablets side effects seeking play beforehand women, this medication can agent provenance defects if a helpmate is exposed to it during pregnancy. Propecia tablets should not be handled former times a skirt who is pregnant or who may fit pregnant. Propecia...

 • Marishkahaxy

  2017-04-11 21:18:55

  Лист рифленный продажа Курский филиал АО Металллоторг Сегодня база АО Металлоторг представляет собой открытую бетонную площадку в 3400 кв. м. [url=http://opt-metal.ru/listovoj-metalloprokat/list-riflennyj/]Лист рифленный продажа [/url] с двумя мостовыми кранами, что позволяет осуществлять погрузку одновременно двух машин, крытый склад для холоднокатаного проката и оцинковки с мостовым краном и цех по производству гнутого швеллера . Вы всегда можете купить металл в Курске у нас оптом и в розницу от 1 штуки...

 • BillyFut

  2017-04-11 19:05:03

  22...

 • Bennyven

  2017-04-11 18:53:45

  wh0cd722197 [url=http://buyyasmin25.top/]yasmin[/url] [url=http://allopurinol7.top/]allopurinol[/url] [url=http://cialiscost.review/]cialis cost comparison[/url] [url=http://baclofen8.us/]baclofen 10 mg[/url] [url=http://buywellbutrin2011.us/]wellbutrin xl 150[/url]...

 • TracyEagef

  2017-04-11 16:42:53

  wh0cd640087 [url=http://sildenafilnorx.us.com/]where to buy sildenafil online[/url]...

 • Bennyven

  2017-04-11 16:16:53

  wh0cd562372 [url=http://tadalissx17.science/]tadalis sx[/url] [url=http://abilify2017.bid/]abilify price[/url] [url=http://stromectol17.science/]stromectol[/url] [url=http://cialis20mg17.science/]cialis for sale in canada[/url]...

 • Eugeneskine

  2017-04-11 15:48:57

  wh0cd795558 [url=http://prozacnorx.us.com/]prozac no rx[/url] [url=http://propecianorx.us.com/]where can i buy propecia online[/url] [url=http://viagrageneric.us.org/]order viagra[/url]...