• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Kwiktir

  2017-04-20 08:27:12

  Тест...

 • DonaldRoaby

  2017-04-20 07:45:46

  The rapid expansion of the Internet has made it entirely possible that more people than in the past to get their own home business. People who once enjoy been instructed to take low paid employment outside using the (or struggle to find any are employed at all) are increasingly being able to operate at home and generate profits online. With no Internet few of these people would have been able to start their home business simply because the cost performing so would have been coming from their reach...

 • PatrickFoosy

  2017-04-20 06:04:53

  discount Allegra in UK/GB with overnight delivery ; where can i buy Allegra in UK/GB NO SCRIPT required express delivery [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Allegra] [u][b]>>> Want to buy Allegra with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/bestpillsonline - How Much in USA Estrace free delivery on sale - Where Can I Purchase in GB / UK Danocrine without dr prescription - I Want to order in USA Kamagra Soft no prescription fedex / ups - Cheapest Prices in Australia for Yagara no...

 • janicemnyh74

  2017-04-20 04:14:04

  [b]Vernee Thor 4G Smartphone ( 99.99 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/tsebraegamd1/vernee_thor_4g_smartphoneev.html][img]http://projectgold.ru/tsebraegamd1/image/vernee_thor_4g_smartphoneev.jpg[/img][/url] [i]Vernee Thor 4G Smartphone ... Brand:Vernee; Type:4G Smartphone; OS:Android 6.0; Service Provide:Unlocked; Language:English, French, Spanish, Russian, German, Italian, Portuguese, etc.; SIM Card Slot:Dual SIM,Dual Standby; SIM Card Type:Dual Micro SIM Card; Certifications:CE,MSDS,UN38.3; CPU:MTK6753 64bit; Cores:1...

 • AhmadImalk

  2017-04-20 01:24:48

  [url=http://pikapnn.net]секс в Нижнем Новгороде[/url]...

 • canada pharmacy drugs prices

  2017-04-19 23:42:59

  gi diagnosis muscle and joint pain http://www.canadianpharmacy.shop canadian pharmacy canadian online pharmacy what are asthma attacks asthma causes and treatment [url=http://www.canadianpharmacy.shop/]canada pharmacy online no script[/url] rheumatic pain treatment for hair falling out...

 • inetryconydot

  2017-04-19 23:13:56

  BUY CHEAP TADACIP ONLINE WITHOUT A PRESCRIPTION! * TOP PHARMACY LIST! * MEDICATION WITHOUT A PRESCRIPTION! * FULL INFORMATION! * WE GUARANTEE THAT ONCE YOU HAVE PURCHASED A PRODUCT FROM US YOU WILL GET THAT PRODUCT WE THANK YOU FOR VISITING APPROVED ONLINE PHARMACY © 2013. [b]Tags:[/b][b]Order Tadacip No Prescription, Buy Online Tadacip, Buy Tadacip, Online Tadacip No Prescription, Tadacip In Order Online, Buy Online Tadacip[/b]...

 • Williamsix

  2017-04-19 10:50:30

  22...

 • KermitUrics

  2017-04-19 07:56:09

  [URL=http://meendo.lipoly.ru][IMG]http://meendo.lipoly.ru/518d05750313e.gif[/IMG][/URL] [URL=http://video.lipoly.ru][IMG]http://video.lipoly.ru/2.gif[/IMG][/URL] учителя ебут учениц порно видео рейтинг русских порно сайтов порнуха в кино секс юля необычные женские оргазмы видео новая знакомства создать интим досуг в тольятти порно лоли комиксы эротические странички seks kartinki na sayte odnoklassniri sredi devocek знакомство и сэкс в златоусте порно в машине порно сайт всух знаменитостей порево...

 • Mrooaad

  2017-04-19 06:26:13

  std discharge male private health insurance http://vigrawithoutadoctorsprescription.com/#kefvm.html viagra without a doctor prescription std lower back pain viagra without a doctor prescription not scam healthcare in usa [url=http://www.vigrawithoutadoctorsprescription.com/]buy viagra without a prescription[/url] us top medical school rankings...