• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12128

Коментарi

 • Jannetteiga

  2017-02-27 20:28:52

  purchase Glucophage SR cash on delivery lowest price Glucophage SR at discounted prices GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Glucophage SR TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/585977 - buy discount Malegra FXT pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/584465 - ordering Hyzaar next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/587741 - cheap online order Penisole no dr approval cash on delivery; http://www...

 • Katyt5n

  2017-02-27 19:44:32

  speech. He wore a blue Munchkin hat, with pointed crown When all the Counselors and Courtiers had assembled--and these seemed RELATED TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/586279 - buy cheap online Proscar cash on delivery overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/584881 - order Robaxin tablet without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/584813 - ordering at lowest price Flibanserin overnight NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583245 - buying at lowest price Viagra Pack-60 NO PRESCRIPTION c...

 • Aimeekgs

  2017-02-27 18:19:33

  best prices Nolvadex cash on delivery overnight where to buy Nolvadex no dr approval cash on delivery GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Nolvadex TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/584341 - low prices for generic Endep non prescription needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/588653 - order cheap online Mysoline free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/586619 - cheap price of Sinemet without script; http://www...

 • Tinyhdb

  2017-02-27 17:52:13

  cheapest price Imodium pharmacy NO PRESCRIPTION purchase at lowest price Imodium no script needed c.o.d. overnight GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Imodium TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/588649 - quality VPXL cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/588279 - what is the generic of Advair Diskus no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/588175 - quality Altace overnight without a prescription; http://www...

 • DomingoNaf

  2017-02-27 13:25:47

  fw7751iy6467rh9235 Z Pack Instructions 5 Day...

 • Irmapbd

  2017-02-27 12:46:49

  generic drugs Prograf c.o.d. saturday delivery discount Prograf cheap c.o.d. no rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Prograf TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582913 - how to buy Theo-24 Cr NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582883 - cheap Stromectol NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582727 - discount prices Celexa NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www...

 • Leannecmr

  2017-02-27 12:20:54

  cheap price Lasix without doctor prescription low prices Lasix delivered overnight no rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Lasix TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582507 - cheapest pills Super Avana next day shipping product; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583053 - buy cheapest Herbal Penylarge NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583017 - discount prices Tiova delivery NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Niassn

  2017-02-27 12:18:30

  wholesale cheapest Levothroid NO PRESCRIPTION best prices Levothroid overnight without prescription GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Levothroid Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578619 - Robaxin bon prix pharmacie; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578663 - Finpecia pharmacie en ligne en Besancon; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582493 - fast shipping VPXL c.o.d. saturday delivery; http://www.nature...

 • Suzannalax

  2017-02-27 11:32:43

  purchase at lowest price Cardarone c.o.d. no script low prices Cardarone c.o.d. without rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Cardarone TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582729 - where can i purchase Cleocin pay with mastercard,visa,ach,echeck; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/583045 - ordering online Cytoxan without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582537 - buy discount Lamprene NO PRESCRIPTIONs needed; http://www...

 • Reggiekit

  2017-02-27 11:04:33

  buying generic Caverta NO PRESCRIPTION overnight buying Caverta with cash on delivery,no rx GO to PHARMACY >>> http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Caverta Related searches http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578587 - Neurontin prescrire un medicament; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/582629 - ordering online Zudena c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578603 - Lisinopril en ligne slo phyllin; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/578401 - Kamagra Jelly beau pharmacie medicaments; http://www...