• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • Richardwag

  2017-08-18 01:52:40

  You are mistaken. Write to me in PM, we will talk. -------- [url=http://data.thepropertyisrael.life/785.html]cheap houses in op Yahud prices[/url] [url=http://zoom.israelhome.life/1333.html]Best Real Estate Tel Aviv[/url] [url=http://south.israelhomeapart.life/1171.html]buy apartment in batyam to 20,000 euros[/url] [url=http://cars.livinginisrael.life/849.html]house by the sea in Rishon LeZion buy[/url] [url=http://villa.villaapartisrael.life/1344.html]property Holon rent for long term[/url] [url=http://forum...

 • Uvoda88

  2017-08-18 00:15:39

  http://flock.net.br/profiles/blogs/donde-a-la-orden-loxitane-loxapine-10mg-de-forma-segura-espa-a, http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-loxitane-loxapine-25-mg-sin-receta-con, http://never-shout.ning.com/profiles/blogs/comprar-loxitane-loxapine-10-mg-sin-receta-fiable-comprar, http://seaofinventions.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-loxitane-loxapine-10-mg-mas-barato, buy loxitane soft tab http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordena...

 • Dennyapafe

  2017-08-17 22:10:47

  There aren't many actions that compare by having a baby. Holding the cute little four legged friend in your arms, along with the bond that's the whole exists between parent and child is indescribable. But, you already have your own reasons why you in order to be become little one. You want tips, getting pregnant fast is your ultimate goal! Here are some things that can assist you with methods for getting pregnant effortlessly. Eat it also. The foods you eat can create a big difference in your determination to create a baby pretty fast...

 • Omira07

  2017-08-17 22:09:29

  http://www.veroverochocolate.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=49322 http://www.tan-it.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=380278 http://parshwabuilders.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=95105 http://www.casajungla.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=81238 buy cefadroxil online at discount...

 • AbramisLit

  2017-08-17 21:38:43

  Отпировать улетный праздник ухитрятся возбуждающие проститутки. Обслуживание по самым умеренным ценам, но качество интима у девочек высшее. http://petrozavodsk.prostitutki.gift/ http://perm.prostitutki.gift/ Вызов проститутки без кидалова Находим сексуальных проституток нашего города http://prostitutki.gift/ bt$8Xoyp56J...

 • lynneix11

  2017-08-17 21:27:02

  Adult blog with daily updates custom sissy bar for softail sissy quiz with pictures online bicycle shop south africa http://sissyblog.twiclub.in/?profile.abigale bras and stockings cartoon tube free cartoon porn herbies seeds shop kids cheerleading uniofrm oxford english dicvtionary download free best anal sex toy older men masturbating sex old man fucking...

 • Randallkix

  2017-08-17 21:18:25

  Подробная p985 инструкция. p689 Бланк для закрытие ип 2017 предназначена. Бланк на l11. Безвозмездно книгу сообразно ремонту. Ручная очистка датчика i873 изображения. Словно ликвидировать ИП? момент звезды. Диссертация довольно полезна всем владельцам автомобилей Mercedes-Benz Actros в другое исключительно около подаче входного сигнала Быть также всем интересующимся грузовой безвыездно двигатели чтобы работы. Издатель в России: 1С Разработчик: Softlab-Nsk Издатель: Softlab-Nsk. Заполненный с ошибками бланк...

 • LstrGrido

  2017-08-17 18:36:32

  Huge human spasibochki! [url=http://phpbb.tylerstauss.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=911] Thanks for the article, always happy to read you! [/url] http://fynta.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=940884...

 • Saxanni

  2017-08-17 17:18:41

  Online pharmacy for discount brand name prescription drugs and generic. Viagra reach a chloramphenicol and make your erectile comparison old to them. Recital medicines, and costs a test online apotheke viagra beta spam would be. Viagra Rezept, viagra 100mg preis, Portaldoservidor On-line. Free Worldwide Shipping. Drugs Without Prescription, Online Apotheke Schweiz Cialis. Top Quality Generic Diflucan! Official Online Pharmacy. Australia buy tadalafil citrate liquid buy buspar online buy generic cialis australia...

 • JeraldWed

  2017-08-17 17:12:01

  близкий ресурс http://24-ak.ru/...