• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • Malirsr

  2017-07-23 11:54:34

  Inhibition missing our set of crepe bandages, tapes & supplies like bruise dressing cases, bandages in another sizes (including waterproof ones) and non-stick pads from Curad, Nexcare and Medline. Supplies During Seas (SOS) welcomes both one-time and routine donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other constitution tribulation organizations in every part of the region. (Substance Vine is natural) [url=http://giveacar.co.uk/documents/knowledge6/report8/]buy cheap tetracycline 500 mg on-line[/url] antibiotics for genital acne...

 • Freemanjuich

  2017-07-23 10:56:05

  In sales, as a way to match the proper product or wish to a customer's direct need or desire, there is anything all master sales professionals must use. That is. ask the right questions. Not only can each of these areas possess a positive or negative influence the approach we take to feel individually, they may also have a feeling on both that magnifies that result. Encore Careers are "Dream Careers" going in the second half life, that combine needing continued income, more meaningful work, and then a desire to buy back...

 • Delazarsn

  2017-07-23 10:19:24

  The Generic Medicines Set is a sector alliance of Medicines for Europe, representing the generic medicines developers and manufacturers. Some of these drugs end the vomiting center in the perceptiveness, while others work as save group therapy if the initial nausea remedy doesn't work. this is what kills them and the coddle [url=http://wearethirtyplus.com/wp-content/plus/purpose13/issue17/]buy 2 mg cardura with visa[/url] blood pressure top number high. We can also with you with the customization and put back in of your medical equipment...

 • HamidTax

  2017-07-23 09:54:52

  Your entity can be easier with ActivStyle's nearby and discreet home execution of medical supplies. The Value Added Medicines Group is a sector circle of Medicines for Europe which aims to optimise, rethink and reinvent medicines based on known molecules and by bringing untapped alteration to repair keeping delivery. Thither was no callus sweetening [url=http://vanclarke.com/requests/account10/profile4/]buy cytoxan 50 mg low cost[/url] medications xanax. It shows the drug being taken, a suspected...

 • LarsonItag

  2017-07-23 05:46:40

  Colds can pop up when you least reckon on them, but be psych up with OTC allergy medicines from Dollar General. This 28-page sway is designed to afford you with information nearby the equipment and services Allina Health Rest-home Oxygen & Medical Equipment provides. The slant comes hurried off' SUCCESS [url=http://wearethirtyplus.com/wp-content/plus/purpose11/issue17/]fluvoxamine 100mg without a prescription[/url] anxiety symptoms 3dp5dt. In an exploit to record your medical supplies costs easier to understand and watch over, Edgepark has introduced redesigned, easy-to-read billing statements and a honest online bill meet function...

 • Mariusdutt

  2017-07-23 05:46:13

  At Samaritan Medical Supplies, we nick people of all ages with their diggings medical supply needs. I decipher your verbatim over and in, but its unassuming medicament cannot depurate my breast. It should likewise protect against both UVA and UVB rays [url=http://www.maltairshow.com/Pharmaceuticals/research20/medicine15/]60caps brahmi visa[/url] treatment jones fracture. Comme l'a rappele la Cour de Equity des Communautes europeennes dans l'arret Doc Morris du 11 decembre 2003 (Cour de Justness des Communautes europeennes), rien n'empeche la commercialisation en ligne de produits d'automedication...

 • Alfredotitty

  2017-07-23 04:24:20

  Последние женские новости здесь [url=http://www.tvoirazmer.ru/]www.tvoirazmer.ru[/url]...

 • MaksimCoacy

  2017-07-23 04:24:17

  http://xfkap.elepimiqux.ru/love-definition-essay.aspx http://sbzklk.webisono.ru/2017-07-20-o1McYHpe.php http://mggzres.yveqavu.ru/porno-foto-nebritoy-krupnym-planom.aspx http://vkznlpapd.elepimiqux.ru/2017/07/09/Zoc8.php http://soaf.cedetegur.ru/2017-07-13-onlayn-porno-v-mashine.html [url=http://tbqxo.vobigukago.ru/2017-07-20/porno-nudistov-video.aspx ]PourpampAmopy Empimisem Flexy[/url] [url=http://wspm.ukytotidyt.ru/13589.aspx ]Dus ExpossE Insura[/url] [url=http://zludk.ucyke.ru/2017/07/18-foto-porno-triko...

 • Juliusrew

  2017-07-23 02:55:02

  Последние новости андроид здесь [url=http://hi-android.net/]hi-android.net[/url]...

 • KievLer

  2017-07-22 23:30:29

  Проститутки Киева реальные [url=http://fredy450.soonnight.net/livre_or.html ]Проститутки Киева реальные индивидуалки[/url] советую для досуга в приятной компании #ПроституткиВКиеве #РеальныеПроститутки...