ПРОГРАМА «ПЕРЛИНКА» ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНО-МОВЛЕННЄВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою даної програми є розвиток комунікативно-мовленнєвих здібностей дітей, а саме вдосконалення виразності та зв’язності мовлення, формування культури спілкування, збагачення словника етикетною та образною лексикою, розвиток творчої уяви, виховання морально-етичних якостей особистості.

Завдання програми:

1. Створення й забезпечення різних комунікативних ланок («дитина — дорослий», «дитина — дитина», «дитина-колектив»).

2. Розвиток у дітей всіх форм (емоційно-особистісне, ситуативно-дійове, поза ситуативне) та засобів спілкування.

3. Розвиток і диференціація емоцій у дітей.

4. Формування інтелекту та дослідницької діяльності дітей під час спілкування.

5. Формування творчого ставлення до організації діяльності спілкування, розвиток комунікативно-мовленнєвих, творчих здібностей дітей.

6. Збагачення словника дітей формами мовленнєвого етикету, образними виразами, порівняннями.

7. Виховання потреби у спілкуванні, навчання самостійності у висловлюванні своїх думок та досягнень.