Актуальні проблеми виховання дітей - дошкільнят .

Дошкільне виховання - питання дуже важливе, в усякому разі, для тих батьків, які прагнуть виростити щасливу дитину

/Files/images/039.gif

Проблеми виховання дітей

Проблема дошкільного виховання

В процесі виховання дитини в дошкільний період має велике значення позиція батьків. Дуже важливо, щоб батьки проводили щодо дитини узгоджену позицію. Однак найчастіше у батьків виникають розбіжності щодо методів виховання.

Причин таких розбіжностей може бути дуже багато. В основі цих розбіжностей зазвичай лежить власний досвід. Деякі батьки намагаються скопіювати лінію поведінки стосовно дітей з методів, які застосовувалися до них в дитинстві їх батьками. Інші ж, навпаки, часто, будучи незгодними з батьківськими методами, вибирають інший шлях, часто повністю протилежний. Це буває, коли дорослі в дитинстві відчували тиск з боку батьків. І, виходячи зі свого досвіду, вони починають дозволяти дітям занадто багато чого. Дуже часто це призводить до появи у дітей егоцентричної, безвідповідальної моделі поведінки. Що згодом призводить до проблем виховання в школі та соціалізації дитини в колективі.

Серйозним чинником у виборі моделі виховання є і характер батьків. Зазвичай більш строгий батько наполягає на беззаперечній слухняності, а більш м'яка мама навпроти скоріше буде потурати примхам і слабкостям дитини. Це може привести до двох ліній у поведінці дитини. Перший варіант - у дитини підвищиться рівень тривожності за рахунок постійного очікування наступного кроку з боку батьків. І другий варіант - це поява у дитини схильності до маніпулювання батьками. Так після покарання батьком за проступок він може випросити у матері прощення і навіть компенсацію у вигляді подарунка. Тим самим підривається авторитет батька.Проте за маскою строгості дорослих часто ховається м'яка натура зі зниженою самооцінкою. Зазвичай така поведінка відбувається з бажання вберегти дитину від власних помилок. Найчастіше такі люди створюють настільки спартанські умови, що піддають небезпеці психічне здоров'я дитини.

Вирішити проблеми дошкільного виховання дітей можна тільки через рішення розбіжностей між батьками. Це одна з основних проблем виховання дитини в сім'ї. Такі розбіжності часто свідчать про наявність проблем в самій родині. Дитині доводиться займати позицію між мамою і татом. Він хоче бути коханим всіма членами сім'ї, і це є головним спонукальним мотивом. Щоб отримати таке схвалення від всіх, йому доводиться брехати, вивертатися. У дитини розвиваються різні невротичні прояви - спалахи агресії, страхи і навіть енурез. Ці прояви проблем дошкільного виховання дітей призводять до розвитку ще більш серйозних проблем в підлітковий період. Такій дитині складно виробити моральні та етичні установки, що заважає розвитку його особистості.

Проблема виховання

Проблеми виховання дітей намагаються вирішити психологи та педагоги. Проводяться міжнародні конференції та симпозіуми. Однак навіть вони не допомогли вирішити найактуальніші проблеми виховання. Зламані тисячі копій, а єдино вірного рішення так і не було знайдено. Подивимося, що нам може запропонувати наука. Педагогіка виділяє чотири види виховання: диктат, невтручання, гіперопіка і співробітництво. Причому у вихованні дитини важливі вони всі. І тільки синтез усіх методів дозволить уникнути більшості проблем виховання дітей.

/Files/images/s1_65248_8.jpg

Диктат - це постійне придушення дорослими або старшими дітьми ініціативи та гідності молодших дітей. В результаті у дитини розвивається реакція опору. Якщо ж дитина слабкий, у нього розвивається помисливість, схильність до страхів, невпевненість, знижується самооцінка. Дитина починає настільки боятися покарання за невірний вчинок, що вважає за краще не робити нічого.

Невтручання - це система виховання, коли дитина фактично наданий сам собі. Батьки, практикуючі цей стиль, вважають, що у дитини відбувається розвиток самостійності, накопичення досвіду, відповідальності і без їх активного втручання. Роблячи помилки, дитина сама їх і виправляє. Поганий цей метод тим, що у дитини розвивається відчуженість від батьків, що призводить до ще більших проблем виховання. Недоотримали свою частку батьківської турботи і ласки, така дитина буває підозрілим, недовірливим.

Гіперопіка - це такі відносини, при яких батьки захищають дитину від усіх труднощів і при цьому всьому його забезпечують. В результаті формується незріла, егоцентрична, примхлива особистість, непристосована до самостійного життя. Також гіперопіка сприяє розвитку іпохондричних тенденцій. Оточений з дитинства турботою, дитина починає відчувати себе слабким в будь-якій ситуації, де потрібно приймати рішення. Часто при дорослішанні відбувається емоційний вибух, який призводить до проблем з однолітками і навіть до розриву з сім'єю.

Співробітництво - спосіб створення відносин в родині, заснованих на принципах об'єднання інтересів і цілей, спільної діяльності, підтримки, в тому числі і взаємної, у всіх починаннях і сферах діяльності. Основа виховання при такому підході - це «ми». Дитина при цьому досить самостійний, але завжди поруч знаходяться дорослі члени сім'ї, готові вчасно надати допомогу і підтримку, заспокоїти, розтлумачити незрозуміле. Такі сім'ї об'єднують сімейні цінності, спільні традиції. У таких сім'ях прийнято проводити спільні свята, разом працювати і відпочивати.

«Співробітництво» - це найбільш прийнятний тип виховання. Це визнається практично всіма педагогами та психологами.

Зазвичай у сім'ях відбувається зіткнення різних стилів виховання, що призводить до напруженості в сім'ї і несприятливо впливає на розвиток дитини. В знаходженні виходу з цієї ситуації і полягає головна проблема виховання. І як же бути батькам?

Перш за все, не варто вести війни між собою, відстоюючи свої методи виховання. Рекомендується звернутися до сімейного психолога або в дитячий реабілітаційний центр до профільного фахівця. Слід виробити свій, загальний стиль виховання, грунтуючись на узгодженої позиції. Не слід займатися експериментами. Чим більш послідовна буде ваша позиція, тим краще. Потрібно зібратися за сімейним столом викласти свою позицію, вислухати один одного. Варто визнати, що дитина - це особистість, і не варто намагатися вирішувати за його рахунок проблеми виховання дорослих. Добре буде, якщо ви згадаєте проблеми зі свого дитинства і обговоріть їх. Корисно буде обговорити книги з психології і вихованню дітей, статті з тематичних журналів. У наш час можна знайти безліч порад на тематичних форумах і конференціях в Інтернеті, присвячених проблемам виховання дошкільнят, школярів та дітей інших вікових груп.

Кiлькiсть переглядiв: 3091

Коментарi

 • жопа

  2015-09-13 10:37:24

  это статья жопа жопатая...

 • Жужинка

  2015-09-13 10:36:46

  Яка гарна стаття...

 • Richardol

  2015-07-29 03:26:35

  [url=http://groundwartanks.ru]слабые места танков в игре ground war tanks[/url] Проект Ground War Tanks - новинка в игровом мире в "танковой" тематике. Весь огромный трехмерный мир переносится в браузер. Для начала игры вам нужно скачать лишь маленькую программу и сразу же перенестись на поле сражения. Стоит лишь раз сыграть в ground war tanks, как вы больше не сможете остановиться. Вы сможете поучаствовать в массовых боях с реальными людьми. В игре можно использовать опасное оружие, которое апгрейдится от боя к бою...