/Files/images/009.gif Викликані змістом гри благородні почуття і прагнення не повинні руйнуватися егоїстичними мотивами, образами, несправедливими діями окремих її учасників. Щоб запобігти негативній поведінці дітей під час гри, слід ознайомити їх з правилами чесної гри. Варто наголосити: знання дітьми цих правил важливе, але не менш, а то й більш важливим є розуміння необхідності їх дотримання. Тому насамперед завдання педагога полягає у формуванні у дітей потреби дотримуватися правил чесної гри.

Моральні почуття дошкільників формуються в нерозривній єдності з етичною поведінкою.

Розвиток почуття поваги до старших органічно пов'язане із завданням виховання культури поведінки дітей по відношенню до оточуючих. Склад звичок культурної поведінки значно збагачується: діти освоюють правила поведінки в громадських місцях (у транспорті, на вулиці, в бібліотеці і т. п.), у різних ситуаціях спілкування (зі знайомими і незнайомими людьми). Виховується звичка бути завжди ввічливим, готовність активно проявляти турботу про старших і молодших, дбайливо ставитися до результатів праці дорослих, до їх діяльності. Триває формування культури мовлення, моральних якостей (правдивості, чесності, скромності). Важливим завданням виховання поведінки старшого дошкільника є формування колективних взаємин з однолітками. Колективні взаємини - це комплекс взаємопов'язаних компонентів. Найважливіші з них - товариськість і гуманне ставлення до однолітків, співробітництво та вміння колективно планувати діяльність, організованість і культура спілкування. У зв'язку з цим рішення задачі формування колективних взаємин пов'язано із здійсненням завдань виховання стійких доброзичливих стосунків у дитячому колективі, культури спілкування, організованого поведінки.

Психологи стверджують , що позитивне мислення закладається з дитинства. Від того , як батьки навчили свою дитину дивитися на світ ( насторожено або широко відкритими очима) , як реагувати на свої невдачі і успіхи інших , залежить майбутнє малюка і успішність по життю. Адже щоб домогтися успіху , зовсім не обов'язково володіти особливими талантами. На думку фахівців , люди , які вміють жити радісно і легко , не зациклюватися на своїх невдачах і не заздрять досягненням оточуючих , як правило , успішні по життю.

Атмосфера рідного дому має безпосереднє відношення до формування позитивного мислення : там, де життєві проблеми не перетворюються рідними в проблеми космічного масштабу , у дитини є всі шанси вирости оптимістом. Врахуйте, що Ваше чадо вбирає враження як губка, копіює поведінку і погляди оточуючих людей.

Але особливо важливу роль, звісно ж, грає мама, в ранньому віці дитина « налаштований » з нею на один лад - мінорний або мажорний . Зауважте , коли мама спокійна , весела і дружелюбна , то і її крихітка без побоювання займається дослідженням навколишнього світу . Проте варто їй засмутитися , почати нервувати , навіть якщо вона і намагається не показувати виду , внутрішнє напруження вмить передається маляті , він починає плакати і вередувати .

Саме тому виховання позитивного мислення доведеться почати , насамперед, з себе . Пізнавайте світ заново разом зі своїм малюком.

Не варто зовсім відгороджувати дитину від сумних і сумних моментів , інакше , коли він зіткнеться з ними в самостійного життя , йому доведеться дуже складно. Важливо навчити крихту правильно реагувати на них і зберігати присутність духу у важких ситуаціях , адже саме це і є позитивне мислення .

/Files/images/035.gif

Ось кілька порад , як навчити дитину мислити позитивно:
• обговорюйте його плани на віддалені перспективи , мрії ;
• в розмові з дитиною психологи радять уникати слів «ніколи » і «завжди », що мають песимістичну забарвлення, доречніше вживати слово "іноді" ;
• частіше говорите підбадьорливі слова , нехай вони звучать як девіз: «Не вішай носа ! » , «Все буде добре! » ;
• в трапилася неприємності не поспішайте звинувачувати малюка , важливо дотримуватися справедливості , а не виховувати почуття постійної провини ;
• завжди залишайте йому шанс на самостійне виправлення помилки ;
• частіше влаштовуйте приємні сюрпризи , нехай у вашому будинку з'являються свята без розкладу;
• заведіть звичку разом перераховувати і згадувати хороші події дня ;
• якомога частіше посміхайтеся один одному і жартуєте .

Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi