ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПРОЯВІВ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ (додаток 6 до плану роботи ЗДО№164, схвалений засіданням педагогічної ради закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Золотий ключик" №164 Запорізької міської ради Запорізької області протокол №1 від 18.08.2021р)

2021-2022 навчальний рік

№ з Заходи Термін проведення Відповідальний Примітки
Нормативно-правове забезпечення
1 Створення нормативно-правової бази щодо забезпечення запобігання та протидії булінгу вересень Панченко С.А.
2 Обробка матеріалів анкетування для батьків, педагогів, розгляд на засіданнях педагогічних рад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу жовтень, травень Корнієнко С.С., Береза Т.С.
3 Невідкладне інформування, уразі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» у разі виявлення випадку Панченко С.А.
Методична робота
4 Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидію булінгу вересень Корнієнко С.С.
5 Педагогічна ситуація: “У нашій групі особливі діти” жовтень Береза Т.С.
6 Цільовий семінар: «Проблема насильства над дітьми дошкільного віку» листопад Береза Т.С.
7 Організація і проведення тижня з правового виховання «Знай свої права, дитино! », виставка малюнків «Я дитина мала, маю великі права» березень Корнієнко С.С.
8 Тренінг для педагогів «Проблеми булінгу та мобінгу в колективі дорослих» січень Береза Т.С.
9 Інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання і протидії булінгу у координації із службами у справах дітей, підрозділами органів Національної поліції України. «Профілактика булінгу: формуємо системний підхід» березень Панченко С.А.
10 Вебінар «Будуємо світ без насильства: командний підхід» квітень Панченко С.А.
11 Узагальнення картотеки відеоматеріалів для дітей, спрямованих на протидію булінгу квітень Логвина Л.С.
12 Тематичний брифінг з переглядом та обговоренням відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу квітень Береза Т.С. Корнієнко С.С.
13 Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівників за запитом Береза Т.С.
Освітня діяльність з дітьми
14 Психологічне вивчення дітей «групи ризику» грудень Береза Т.С.
15 Бесіда «Мої права та обов’язки» грудень Вихователі
16 Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність (за планом роботи) Лютий-березень Вихователі
17 Корекційно-розвивальне заняття з дітьми старших груп “Подорож до країни дружби” лютий Береза Т.С.
18 Перегляд та обговорення мультфільму «Жив собі чорний кіт» січень Вихователі груп
Взаємодія з батьками
19 Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою) протягом року Береза Т.С. Корнієнко С.С.
20 Пам’ятка «Ні – булінгу» (сайт ЗДО, сторінка консультативного центру «Діти і соціум» в соціальній мережі «Фейсбук») вересень Береза Т.С.
21 Консультація «Протидія цькуванню дітей вдома» листопад Береза Т.С.
22 Поради для батьків “Вправи спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини (сторінка ЗДО в соціальній мережі «Фейсбук» березень Береза Т.С. Корнієнко С.С.